زیبایی دندان های شما، فقط و فقط در یـک جلسه

دكتر مهدی اسدزاده جراح و دندانپزشک زيبايى، فارغ التحصیل رشته دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران در سال 1378 همچنین، دارای گواهینامه رسمی ایمپلنت از آکادمی ایمپلنتولوژی فرانسه (پاریس) می باشد.

دکتر اسدزاده با سال ها تجربه به عنوان یک دندانپزشک ماهر در استان گلستان، شهرستان گنبدکاووس در مطبی مجهز و با تكنولوژى پيشرفته و محيطى آرام و دلنشين با رعايت كامل اصول بهداشتى و استريليزاسيون ارائه دهنده خدماتی از قبیل: ارتودنسی (همچنین ارتودنسی کودکان)، ایمپلنت، بلیچینگ (سفید کردن دندان)،اصلاح طرح لبخند، جراحی لثه (عقل نهفته)، درمان ریشه (عصب کشی)، لمینیت دندان، پروتز، جراحی زیبایی لثه، ترمیم دندان با اشعه، نگین دندان و ... می باشد.

اگر می خواهید هنگامی كه لبخند می زنید زیبایی دندان هایتان خودنمایی كند چند نكته را به شما پیشنهاد می كنیم:

 1 - به سفیدی دندان های خود اهمیت بسیاری دهید. به این منظور باید:
- از خوردن و نوشیدن موادی كه باعث كدر كردن دندان ها می شود تا حد ممكن پرهیز كنید و در صورت مصرف آنها بلافاصله مسواك بزنید.

- استعمال دخانیات نه تنها صدمات جبران ناپذیری به سلامت شما وارد می آورد، بلکه دشمن بزرگی برای دندان و لثه محسوب می شود.

 
2 - به مدت زمان مسواك زدن خود توجه كنید.

فكر نكنید كه یك مسواك زدن با عجله می تواند به بهداشت دهان و دندان شما كمك كند. پیشنهاد می كنیم كه حداقل دو دقیقه مسواك بزنید. حالا اگر بیشتر خواستید كه چه بهتر!
 

3 - سفت و سخت مسواك نزنید. فكر نكنید این كار دندان ها را تمیزتر می كند.
 

4 - چای را در برنامه غذایی خود بگنجانید

گفته می شود این نوشیدنی دارای خواص ضد باكتری است، از تجمع موادی كه باعث پوسیدگی دندان می شوند جلوگیری می كند و همچنین مقدار قابل توجهی فلوراید  را نیز در بردارد. روزانه یك فنجان چای نیز برای بهره بردن از تمام این خواص كفایت می كند. البته بعد از نوشیدن چای مسواك را فراموش نكنید چون می تواند باعث تیرگی دندان ها شود.

دندان سفید

 

 5 - هر یك ماه یا دو ماه مسواك خود را عوض كنید.

برس مسواك با گذشت زمان و مصرف مكرر نه تنها خاصیت تمیز كنندگی خود را از دست می دهد، بلكه می تواند به محل مناسبی برای تجمع باكتری ها بدل شود.

 

6 - از دهان شویه هایی كه می توانند مانع پوسیدگی و تجمع باكتری در دهان شوند نیز استفاده كنید.

البته این كار را پس از مشورت با یك دندان پزشك انجام دهید.
 


7 - زبان خود را هم بشویید.
 

8 - از مصرف زیاد غذاهای شیرین پرهیز كنید. حتی اگر دیگر بزرگ شده اید! 

 

9 - از مصرف میوه بخصوص سیب غافل نشوید.

 

منبع: تبیان